kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty oferty
Osób online:

KREDYTY OFERTY: kredyt mieszkaniowy, kredyty samochodowe, oferty kredytów bankowych, konta osobiste

Kredyty mieszkaniowe

Kredyt mieszkaniowe z dopłatami BGK

Rodzina na swoim - tabela, wskażniki przeliczeniowe, informacje, wniosek

Korzyści:

Dopłaty do kredytów mieszkaniowych...

Dla kogo:

Jak sama nazwa wskazuje dopłaty do kredytu nie są przeznaczone dla wszystkich. Ustawowa "Rodzina na swoim", to małżonkowie lub osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno małoletnie dziecko lub dziecko, bez względu na jego wiek, na które pobierany jest zasiłek pielęgnacyjny. Z kredytu preferencyjnego mogą też skorzystać osoby mające na utrzymaniu dziecko do ukończenia przez nie 25 roku życia, ale uczące się. Warunkiem podstawowym jest jednak to, że żadna z tych osób nie mogła być stroną innej umowy kredytu preferencyjnego.

Aby skorzystać z dopłaty nie można także posiadać w dniu zawarcia umowy kredytu prawa własności do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym (prawo własności lub współwłasności, prawo spółdzielcze własnościowe lub spółdzielcze lokatorskie). Nie można także być najemcą lokalu mieszkalnego. Ustawa dopuszcza jednakże wyjątki od tych sytuacji.
Dopłaty można otrzymać gdy na dzień zawarcia umowy docelowy kredytobiorca jest najemcą, bądź przysługuje mu spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, pod warunkiem, że wraz z zawarciem umowy zobowiąże się on do:

. rozwiązania umowy najmu i opróżnienia lokalu mieszkalnego

. wypowiedzenia członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej, w której przysługuje mu spółdzielcze prawo lokatorskie lub do zrzeczenia się tego prawa w terminie 6 miesięcy od dnia uzyskania prawa własności lub uzyskania spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego/domu jednorodzinnego, bądź pozwolenia na użytkowanie wybudowanego domu jednorodzinnego.

spłata w ratach malejących lub równych

Akty prawne do programu "Rodzina na swoim":

Aktualne limity ceny m2 - III kwartał 2009 r.

Oferty kredytów mieszkaniowych różnych banków

Najnowsze artykuły dotyczące rynku nieruchomości:

więcej ofert sprzedaży nieruchomości...

Poznaj mało znane sekrety pośredników nieruchomości. "Jak znaleźć i kupić mieszkanie?"
Oto praktyczny przewodnik, jak poruszać się po rynku małych nieruchomości i znaleźć sobie najlepsze mieszkanie?

Marzysz o własnym domu? Zastanawiasz się nad zakupem własnych czterech ścian? A może niedługo bierzesz ślub i Twoja sytuacja życiowa sprawi, że będziesz musiał rozejrzeć się za miejscem do mieszkania?

Czy nie lepiej, przed wzięciem kredytu na mieszkanie, poradzić się kogoś, kto wziął już kilka takich kredytów i wie jak to się robi? W tym poradniku dostaniesz kilkanaście praktycznych porad na temat brania kredytu. Inwestycja w wiedzę o kredytach, może Ci się wielokrotnie zwrócić. Prosty amatorski błąd, przy zaciąganiu kredytu, może Cię o wiele więcej kosztować niż kilkadziesiąt złotych zainwestowane w tą książkę. Już niedługo możesz poznać:

 • 3 najważniejsze czynności, które powinieneś zrobić, zanim zdecydujesz się na kredyt. Nie wykonanie którejś z nich, może spowodować że zobowiążesz się do czegoś co nie jest Ci potrzebne, a będzie ciągnęło się za Tobą latami
 • Na ile można zaufać pracownikom bankowym, którzy obliczają Twoją zdolność kredytową?
 • Co może spowodować, że nie otrzymasz kredytu na mieszkanie (nie chodzi o niskie dochody)? Wielu ludzi już popełnia ten błąd, sprawdź czy nie zamykasz sobie drogi do kredytu.
 • Mało dostępna wiedza dotycząca wybierania kredytów w frankach szwajcarskich. Nie znanie tylko tych informacji, może spowodować, że wydasz na ten sam kredyt większą ilość pieniędzy.
 • Jak wybrać właściwy i pasujący do inwestycji kredyt? Kredyt, który jest niedopasowany, to więcej wydanych pieniędzy.
 • Dlaczego przy wyborze kredytu nie powinno się kierować rankingami kredytów hipotecznych? Odpowiedź jest prostsza niż myślisz, a jednocześnie niewiele osób się tego domyśla.
 • Jak uniknąć pułapek kredytowych? Jeżeli będziesz znał pułapki jakie mogą Cię spotkać, będziesz wiedział jak w nie, nie wpaść.
 • Jakimi najważniejszymi czynnikami, kierować się przy wyborze kredytu?

Ten ebook jest stworzony w oparciu o doświadczenia na rynku nieruchomości w Polsce. Nie są to, żadne wyssane z palca informacje a raczej wiedza płynąca z wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości. Dlatego też znajdziesz tutaj praktyczne porady:

 • Jakie są trzy najważniejsze zapisy w umowie z pośrednikiem, na które trzeba zwrócić uwagę? Te wpisy mogą zaoszczędzić Ci tysiące złotych.
 • O czym powinieneś pamiętać zawierając umowę z developerem? Tylko ta informacja może Cię uchronić od losu wielu oszukanych ludzi.
 • Jak spisywać umowę przedwstępną aby mieć pewność, że nieruchomość którą znalazłeś będzie Twoja?
 • Czego nie powie Ci pośrednik, a w czym jest w stanie Ci pomóc?
 • Jak wykorzystać na swoją stronę pewien mało znany sekret działania sieci pośrednictwa nieruchomości? Ta informacja może zaoszczędzić Ci nawet kilka tysięcy złotych.
 • Jak ustalać wysokość zadatku żeby uchronić się przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy będą chcieli sprzedać mieszkanie komuś innemu? Nie daj szans pazerności pośredników.
 • Co powinieneś wiedzieć, aby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi developerami, którzy oszukują ludzi.
 • Czy warto dogadywać się za plecami pośredników? Do czego może doprowadzić próbowanie zawierania umowy na lewo, wyłączając z niej pośrednika?

Zapisz się na naszą listę subskrypcyjną! Obecność obowiązkowa i darmowa! Codziennie otrzymasz fragment ebooka z różnych dziedzin: informatyki, psychologii, prawa pracy, biznesu, nieruchomości, giełdy a także informacje o promocjach książek informatycznych tańszych o 30%. Nie tolerujemy spamu. Każdy zapis do listy należy potwierdzić klikając na kod aktywacyjny. Twojego emaila nie udostępnimy żadnej firmie wysyłającej spam.

Największy wybór kredytów mieszaniowych

Aparaty fotograficzne renomowanych firm, sprzęt fotograficzny, karty pamięci

Informacje o produkcie "Rodzina na swoim" wynikające z Ustawy:

Podstawy prawne Ustawa z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz. U. Nr. 183, poz. 1354) zmieniona Ustawą z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz. U. Nr. 136, poz. 955) oraz Ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz. U. Nr 223, poz. 1465). Ustawa określa zasady stosowania dopłat do oprocentowania kredytów udzielanych na zakup lokalu mieszkalnego, budowę i zakup domu jednorodzinnego albo wniesienie wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA BUDOWNICTWA z dnia 23 listopada 2006 r. w sprawie ogólnych warunków umów dotyczących dopłat do oprocentowania kredytów preferencyjnych oraz zakresu okresowych informacji o udzielanych dopłatach (Dz. U. Nr. 221, poz. 1618)

Beneficjenci programu (docelowy kredytobiorca)

Kredyt preferencyjny z dopłatami do oprocentowania ze środków Funduszu Dopłat mogą uzyskać:

 • rodziny (oboje małżonkowie)
 • osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno:
 •  
  • małoletnie dziecko,
  • dziecko, bez względu na jego wiek, na które pobierany jest zasiłek pielęgnacyjny,
  • dziecko do ukończenia przez nie 25 roku życia, uczące się w szkołach

pod warunkiem, że żadna z tych osób nie jest lub nie była stroną innej umowy kredytu preferencyjnego, tj. udzielonego na warunkach określonych w wymienionej ustawie.

Jeżeli w ocenie instytucji udzielającej kredytów preferencyjnych docelowy kredytobiorca (oboje małżonków lub osoba samotnie wychowująca dziecko) nie posiada zdolności kredytowej, umowa o kredyt preferencyjny może być zawarta również przez inne osoby, które z docelowym kredytobiorcą są spokrewnione lub spowinowacone a mianowicie przez zstępnych, wstępnych, rodzeństwo, ojczyma, macochę lub teściów docelowego kredytobiorcy.

 Kredytodawcy

Kredytów preferencyjnych udzielają instytucje ustawowo upoważnione do udzielania kredytów, które podpiszą w tej sprawie umowę z BGK. Do instytucji ustawowo upoważnionych zalicza się:

 • banki
 • Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe

Charakterystyka kredytu

 • Kredyt z dopłatami jest udzielany tylko w walucie polskiej.
 • Dopłaty do kredytu udzielane są przez 8 lat.
 • W umowie kredytowej spłata kredytu nie może być indeksowana do zmiany kursów walut.
 • Kwota kredytu preferencyjnego może być powiększona wyłącznie o jednorazowe i płatne z góry opłaty i prowizje związane z jego udzieleniem, do wysokości 2% kwoty kredytu przed doliczeniem jednorazowej i płatnej z góry składki ubezpieczenia kredytu preferencyjnego.
 • Karencja w spłacie kredytu nie może być dłuższa niż 6 miesięcy.
 • Spłata kredytu odbywać się będzie wyłącznie metodą równych rat kapitałowych (rata malejąca) lub równych rat kapitałowo-odsetkowych (annuitet).

Cele objęte kredytem

Kredyt preferencyjny może zostać udzielony na:

 • zakup będącego w budowie lub istniejącego domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, stanowiącego odrębną nieruchomość, z wyłączeniem zakupu domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego, do którego któremukolwiek z kredytobiorców w dniu zawarcia umowy kredytu preferencyjnego przysługiwał inny tytuł prawny,
 • zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnego,
 • pokrycie kosztów budowy lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnego, budowanego przez spółdzielnię mieszkaniową w celu ustanowienia odrębnej własności tego lokalu lub przeniesienia własności domu jednorodzinnego,
 • wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej, wnoszony w celu uzyskania spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, którego przedmiotem jest zasiedlany po raz pierwszy lokal mieszkalny,
 • budowę domu jednorodzinnego,
 • nadbudowę, przebudowę lub rozbudowę budynku mieszkalnego lub adaptację budynku lub lokalu o innym przeznaczeniu na cele mieszkalne, w celu uzyskania lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość.

Ustawowe warunki udzielenia kredytu

 • Osoba ubiegająca się o kredyt preferencyjny składa pisemne oświadczenie, że nie przysługuje jej tytuł prawny do lokalu, na który ma być udzielony kredyt preferencyjny.
 • Powierzchnia użytkowa kredytowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego nie może przekraczać odpowiednio 75 m2 i 140 m2.
 • Cena zakupu lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, cena zakupu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, wkład budowlany, koszt budowy domu jednorodzinnego, koszt nadbudowy, przebudowy lub rozbudowy budynku mieszkalnego lub koszt adaptacji budynku lub lokalu o innym przeznaczeniu na cele mieszkalne, na który został udzielony kredyt preferencyjny, nie może przekraczać kwoty stanowiącej iloczyn powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych z uwzględnieniem współczynnika 1,4.
 • Lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny muszą być położone na terytorium RP.

 Ustawowe warunki zastosowania dopłat

 • Podstawę naliczenia dopłaty stanowi pozostająca do spłaty kwota kredytu preferencyjnego
 • w przypadku, gdy powierzchnia dla lokalu mieszkalnego nie przekracza 50 m2, a dla domu jednorodzinnego 70 m2, jako podstawę przyjmuje się całość zadłużenia pozostającego do spłaty,
 • w przypadku, gdy powierzchnia lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przekracza odpowiednio 50 m2 i 70 m2, jako podstawę naliczenia dopłat przyjmuje się część zadłużenia pozostającego do spłaty stanowiącego iloczyn równowartości tego zadłużenia i wskaźnika równego ilorazowi 50 m2 (dla lokali)/ 70 m2 (dla domu) i powierzchni użytkowej finansowanego lokalu/domu jednorodzinnego.
 • Dopłata stanowi równowartość 50% odsetek naliczonych od podstawy naliczenia dopłaty według stopy referencyjnej (stanowiącej podstawę ustalenia wysokości dopłat), obowiązującej w dniu naliczania dopłaty. Jest przekazywana instytucji ustawowo upoważnionej do udzielania kredytów po spłaceniu przez kredytobiorcę całości należnej raty spłaty.

Nowe artykuły o kredytach:

Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując mechanizmy rynku?
Jak bardzo ważna dla Ciebie jest Twoja finansowa przyszłość?

Coraz głośniej mówi się na temat zabezpieczania swojej przyszłości. Najbardziej pesymistyczne wiadomości sugerują wręcz, że instytucje takie jak ZUS nie będą istniały w całkiem niedalekim horyzoncie czasowym. Ile by w tym prawdy nie było, jedno jest pewne. O swoją emeryturę musisz zadbać samodzielnie! Czasy się zmieniły i pojęcie bezpiecznej pracy na etacie straciło całkowicie swój sens.

Ale są też dobre wieści związane z tą zmianą. Gospodarka jeszcze nigdy nie rozwijała się tak dynamicznie jak w tej chwili. Nigdy przedtem nie istniało ponadto tak wiele różnych instrumentów finansowych, które - przy odpowiedniej wiedzy - skutecznie pomnożą Twój kapitał.

Słowniki:

Inne artykuły:

Masz mieszkanie - masz dom
Do domów na obrzeżach miast przeprowadza się coraz więcej mieszkańców blokowisk. Powód? Chcą żyć wygodniej, w nowym budownictwie, a nie zamierzają płacić deweloperom horendalnych stawek za nowe mieszkania. Utrzymujące się na wysokim poziomie ceny lokali w największych miastach Polski sprawiają, że kupno domu na przedmieściach stało się realną alternatywą nawet dla posiadaczy 50-metrowych lokali w bloku. Decydując się na budowę domu z firmą lub metodą gospodarczą, możemy mieć trzy razy większy dom niż mieszkanie w tej samej cenie w Krakowie lub Warszawie lub o połowę większy, jeśli wybierzemy gotowe lokum od dewelopera stawiającego raczej segmenty niż domy jednorodzinne. Plany zbudowania większej powierzchni domu za cenę mieszkania w mieście mogą jednak nieco pokrzyżować ceny działek. Atrakcyjnych terenów budowlanych jest coraz mniej, stają się więc coraz droższe.
Uwaga, nawet jeśli wystarczy pieniędzy z mieszkania na budowę czy kupno domu, nie można zapominać, że z życiem na przedmieściach wiążą się dojazdy (czyli dodatkowe koszty) oraz konieczność inwestycji w działkę - przypomina Rzeczpospolita.

źródło: Rzeczpospolita

Mało ofert i wysokie ceny)
Jak czytamy w Rzeczpospolitej ceny działek rosną i chyba w najbliższej przyszłości sytuacja się nie zmieni, a przyczyną jest ich mała podaż na rynku nieruchomości. Brak planów w wielu gminach powoduje, że nie można dzielić terenów, więc i działek nie przybywa.
Jak wynika z barometru Rzeczposolitej w ciągu minionego roku tereny budowlane podrożały o ponad 11 proc. Podobne są prognozy na najbliższy rok (11,9 proc.). Taka jest średnia, ale pośrednicy podają przykłady znacznie większych zmian stawek. Jak czytamy dalej pośrednicy obserwują też, że wysokie ceny działek w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast powodują, że kupujący coraz częściej interesują się terenami położonymi w większej odległości. Tak jest na przykład w okolicach Krakowa, Warszawy czy Poznania.
Wszędzie największym powodzeniem cieszą się działki od 600 do jednego tysiąca mkw., w kształcie kwadratu, z dostępem do drogi publicznej, w pełni uzbrojone, w pobliżu innych zabudowanych już domami jednorodzinnymi. Takie sąsiedztwo pozwala na szybkie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, przy braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

źródło: Rzeczpospolita

Największy wybór kredytów mieszaniowych

Copyright 2009 MIG hosting | Kolorowanki | Kontakt

oferty kredytowe, kredyty mieszkaniowe

kredyty mieszkaniowe, kredyty hipoteczne, banki, giełda, nieruchomości