kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty oferty
Osób online:

Banki będą tłumaczyć się z odmowy kredytu

Banki, nieruchomości

Rynek nieruchomości: mieszkania - domy - działki budowlane

Artykuł 10:

Banki będą tłumaczyć się z odmowy kredytu
Senat przyjął w czwartek bez poprawek Prawo bankowe. Ustawa zakłada, że przedsiębiorcy będą mogli uzyskać od banków wyjaśnienia, dlaczego nie otrzymali kredytu. Będą jednak musieli za to zapłacić - informuje PAP.

"Wyjaśnienie od banku będzie dotyczyć uzyskanej oceny kredytowej. Opłata za wyjaśnienie będzie odpowiednia do wysokości kredytu (...). Sejm znowelizował prawo bankowe w styczniu br. Nowelizacja dostosowuje polskie prawo do wymogów unijnych, dotyczących lepszego zarządzania ryzykiem bankowym. Nowe rozwiązania są potrzebne ze względu na rozszerzanie działalności banków. Wymaga to przystosowania wielkości kapitałów banków do ponoszonego ryzyka." - podaje PAP.

Porównaj oferty kredytów mieszkaniowych, kredytów hipotecznych i gotówkowych różnych banków

SPA hotele

Jak znaleźć i kupić mieszkanie

 

"Banki będą mogły przetwarzać dane o kredytobiorcach - osobach fizycznych po zakończeniu spłaty kredytu, jeśli kredytobiorca wyrazi na to pisemną zgodę. W każdej chwili zgodę będzie można wycofać. Bez zgody zainteresowanego, banki będą mogły przetwarzać takie informacje, jeśli w spłacie kredytu były zaległości dłuższe niż 60 dni. Najdłuższy okres przechowywania danych to 12 lat. Ma to służyć przygotowywaniu m.in. lepszych statystyk i lepszemu badaniu ryzyka kredytowego." - czytamy w komunikacie.

Na podstawie: PAP / www.pap.pl

Forex ebooki : Darmowe programy CRM : Import towarów z Chin : Rynek nieruchomości - prawo mieszkaniowe i budowlane, biura nieruchomości w Częstochowie, Warszawie

Biznes oferty - darmowe ogłoszenia biznesowe

Kredyty mieszkaniowe

Hotele w Polsce: Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Poznań - hotele Orbis - polecamy!

 

Copyright 2009 MIG hosting | Kolorowanki | Kontakt

oferty kredytowe, kredyty mieszkaniowe

kredyty mieszkaniowe, kredyty hipoteczne, banki, giełda, nieruchomości