kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty oferty
Osób online:

Kredyty mieszkaniowe z dopłatami

Nieruchomości - kredyty mieszkaniowe

Biura nieruchomości: mieszkania - domy - działki budowlane

Artykuł 12:

Kredyty mieszkaniowe z dopłatami

Dopłaty tylko dla sprytnych.
Banki zaczęły udzielać kredytów z dopłatą państwa do odsetek. Od 4 grudnia 2006 roku obowiązuje wreszcie rozporządzenie ministra budownictwa, bez którego nie było to możliwe. Tym samym skorzystać z niego można będzie tylko przez 3 tygodnie grudnia 2006.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 221 pozycja 1618. Wprawdzie ustawa z 13 lipca 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania obowiązuje już od dawna, brakowało jednak rozporządzenia pozwalającego wdrożyć ją w życie. Określa ono ogólne warunki umów, jakie Bank Gospodarstwa Krajowego powinien zawrzeć z bankami, oraz tryb i terminy przekazywania dopłat.

Porównaj oferty kredytów mieszkaniowych, kredytów hipotecznych i gotówkowych różnych banków

SPA hotele

Jak znaleźć i kupić mieszkanie

 

Ministerstwo Finansów potwierdziło, że aby zostać objętym mieszkaniową ulgą odsetkową (przy zakupie bądź budowie nowego domu czy mieszkania), trzeba do końca 2006 roku zawrzeć z bankiem umowę kredytową.
Z kredytu mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne wychowujące dzieci, które nie mają własnego mieszkania (ani domu). Uzyskane tą drogą pieniądze można wydać m.in. na zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego (również w budowie) na rynku wtórnym lub pierwotnym - w formie odrębnej własności lub jako spółdzielcze własnościowe prawo. Powierzchnia mieszkania nie może przekraczać 75 m kw., a domu - 140 m kw. Dopłaty będą przy tym przysługiwać tylko do 50 m kw. mieszkania i 70 m kw. domu. Państwo pokryje za kredytobiorcę połowę odsetek przez osiem lat od dnia pierwszej spłaty odsetek. Jak dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Finansów drugą ewentualność stanowi możliwość odliczać od dochodu spłacanych odsetek od swojego kredytu aż do 2027 roku.

Ulga ta zniknie od przyszłego roku. Jednak zgodnie z nowymi przepisami do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) podatnicy, którzy nabędą prawo do niej do końca grudnia 2006 r., będą mogli w kolejnych latach, odpisywać od dochodu spłacane odsetki od swojego kredytu. Zawarcie umowy do końca 2006 r., na zakup bądź budowę nowego będzie stanowić o nabyciu przez podatnika prawa do odliczania wydatków na spłatę odsetek. Ministerstwo wyjaśniło też, że uruchomienie kredytu nie musi nastąpić w tym roku.

(emef)
źródło: gazeta.gda.pl

Hotele w Polsce: Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Poznań - hotele Orbis - polecamy!

 

Copyright 2009 MIG hosting | Kolorowanki | Kontakt

oferty kredytowe, kredyty mieszkaniowe

kredyty mieszkaniowe, kredyty hipoteczne, banki, giełda, nieruchomości