kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty oferty
Osób online:

Banki: Polacy zaciągną 68 mld zł kredytów hipotecznych BIZNES PLAN: Jak napisać biznesplan? Biznes dla Ciebie. Twój biznes plan

Banki: Polacy zaciągną 68 mld zł kredytów hipotecznych

Banki: Polacy zaciągną 68 mld zł kredytów hipotecznych

ask, PAP

- Banki prognozują, że wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych w 2008 r. wyniesie 68 mld zł. W 2007 r. było to ok. 60 mld zł - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Na koniec grudnia ub.r. zadłużenie z tytułu kredytów mieszkaniowych łącznie dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych wynosiło 120 mld zł. W stosunku do grudnia 2006 r. był to wzrost o 62 proc.

Banki udzieliły w 2007 r. ponad 311 tys. kredytów mieszkaniowych, czyli o ok. 7 proc. więcej niż w 2006 r.

Średnia wartość kredytu udzielonego przez banki w 2007 r. wzrosła ze 162 tys. zł w styczniu 2007 r. do 182 tys. w grudniu 2007 r.

Według danych ZBP, na koniec 2007 r. Polacy korzystali z 1,112 mln kredytów mieszkaniowych. Pięć lat wcześniej było to 290 tys. kredytów, w tym 255 tys. dla klientów indywidualnych.

ZBP szacuje, że ze względu na to, iż w gospodarstwie domowym są średnio 2-3 osoby, to liczba udzielonych kredytów świadczy, że korzysta z nich ponad 2 mln osób.

Klienci indywidualni zadłużali się przede wszystkim w złotych. Od stycznia do grudnia ub.r. wartość nowoudzielonych kredytów w złotych wyniosła ponad 30 mld zł, zaś kredytów w walutach obcych - ponad 24 mld zł.

Jednak w drugiej połowie roku zwiększało się zainteresowanie kredytami walutowymi, choć banki stosowały wszystkie obostrzenia wynikające z rekomendacji S, ograniczającej dostęp do kredytów walutowych osobom mającym dochody w złotych niewystarczające do zabezpieczenia przed ryzykiem walutowym.

Pietraszkiewicz powiedział, że w czerwcu ub.r. udział kredytów w walutach obcych w portfelu banków wynosił 38,04 proc., a w grudniu - już 49,23 proc.

Z drugiej strony Pietraszkiewicz zwrócił uwagę, że udział kredytów zagrożonych w portfelu kredytów mieszkaniowych spadł z 3,3 proc. trzy lata temu do mniej niż 1,5 proc. obecnie.

źródło: gazeta.pl

Biura nieruchomości w Częstochowie

Spółdzielnie mieszkaniowe w Częstochowie

Pracownie architektoniczne w Częstochowie

Rzeczoznawcy majątkowi w Częstochowie

Zarządzanie nieruchomościami w Częstochowie

Banki w Częstochowie

Biura maklerskie w Częstochowie

Biura rachunkowe w Częstochowie

Biznes - linki

Literatura biznesowa

Biznes plan

Ebooki:

Forex ebooki : Darmowe programy CRM : Import towarów z Chin : Rynek nieruchomości - prawo mieszkaniowe i budowlane, biura nieruchomości w Częstochowie, Warszawie

Biznes oferty - darmowe ogłoszenia biznesowe

Kredyty mieszkaniowe

Copyright 2009 MIG hosting | Kolorowanki | Kontakt

oferty kredytowe, kredyty mieszkaniowe

kredyty mieszkaniowe, kredyty hipoteczne, banki, giełda, nieruchomości