kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty oferty
Osób online:

nieruchomości - Warszawa - ceny mieszkań

nieruchomości - Warszawa - ceny mieszkań

Analitycy: w 2007 r. ceny mieszkań wzrosną o 10-15 proc.

Agencje nieruchomości szacują, że w tym roku wzrost cen mieszkań w Polsce wyniesie od 10 do 15 proc. Znacznie szybciej, niż ceny mieszkań, będą rosły ceny gruntów położonych poza miastem. Mimo to, ceny działek są nadal atrakcyjniejsze niż ceny mieszkań.

Zdaniem analityków Money Expert, znaczny wzrost cen mieszkań będzie widoczny w Łodzi, Poznaniu oraz we Wrocławiu. W stolicy i w Krakowie - gdzie odnotowano do tej pory najwyższe skoki cenowe - spodziewany jest dość spokojny wzrost cen mieszkań.

"Ceny gruntów poza miastem będą systematycznie rosły w znacznie szybszym tempie niż lokale mieszkalne w większych miastach" - czytamy w analizie Money Expert, przesłanej w poniedziałek PAP.

Eksperci podkreślają, że obecnie "dużo bardziej opłacalny staje się zakup ziemi poza miastem i wybudowanie domu niż zakup średniej wielkości mieszkania w dużej aglomeracji". Wyjaśniają, że ceny domów oraz segmentów poza miastem są porównywalne z cenami mieszkań w jego obrębie.

Z analizy Money Expert wynika, że w wielu aglomeracjach można znaleźć segment wielkości 150 m kw. lub używany dom z działką w cenie dwupokojowego mieszkania (ok. 50 m kw.). "Jeszcze korzystniej jest kupić działkę budowlaną i wybudować dom. Można to zrobić za pieniądze porównywalne do tych, jakie musielibyśmy przeznaczyć na zakup 3 trzypokojowego mieszkania w centrum dużej aglomeracji miejskiej" - czytamy w analizie Money Expert.

Według ekspertów, na stabilizację cen mieszkań będą miały wpływ inwestycje w budowę domów jednorodzinnych o powierzchni od 120 do 200 m kw., powstające w pobliżu dużych miast. Projekty te będą realizowane przez osoby prywatne oraz firmy deweloperskie. W 2007 r. wzrost cen domów jednorodzinnych powinien wahać się w przedziale 2ľ3 procent.

Analitycy szacują, że w tym roku ceny działek wzrosną średnio o 30 proc. Według nich, największym zainteresowaniem będą cieszyć się działki z dobrą lokalizacją oraz infrastrukturą.

Źródło: Puls Biznesu
18-01-2007

Darmowe ebooki do pobrania:

Darmowe ebooki na emaila - lista subskrybcyjna - wpisz się już dziś!

 

Copyright 2009 MIG hosting | Kolorowanki | Kontakt

oferty kredytowe, kredyty mieszkaniowe

kredyty mieszkaniowe, kredyty hipoteczne, banki, giełda, nieruchomości